Rok 1989 i lata następne


Zostaw komentarz  →
   by PAD    Zostaw komentarz  →

Debata z udziałem Tadeusza Mazowieckiego,
z okazji wydania książki „Rok 1989 i lata następne”.

O filozofii politycznej pierwszego premiera III RP
porozmawiają Prof. Andrzej Friszke i Adam Michnik.
Spotkanie poprowadzi Jarosław Kurski.

Autorski wybór tekstów, przemówień, wywiadów oraz nowych szkiców jednego z najwybitniejszych polskich polityków i publicystów.

O książce

Książka „Rok 1989 i lata następne” Tadeusza Mazowieckiego przedstawia filozofię polityczną pierwszego premiera III RP. Zawiera m.in. rozmowy z autorem przeprowadzone przez tak różne osoby jak Teresa Torańska, Jerzy Turowicz, Ewa Milewicz, Wiktor Osiatyński, ks. Adam Boniecki i Jarosław Gowin, w tym debatę z premierem Donaldem Tuskiem, oraz ważne programowe przemówienia, np. o „grubej linii” czy plan dokończenia reform państwa przedstawiony w trakcie solidarnościowej „wojny na górze”. Są tu też teksty napisane specjalnie do tej książki, np. rozliczeniowy „Sąd nad grubą kreską”, oraz materiały wcześniej niepublikowane, takie jak zapis niewyemitowanego wywiadu dla Telewizji Polskiej przeprowadzonego przez Andrzeja Urbańskiego czy diagnozy autora na temat stanu demokracji w Polsce i naszym regionie.

Ciekawym uzupełnieniem są bogate ilustracje i dokumenty (m.in. stenogram rozmowy z kanclerzem Kohlem, wymiana listów z sekretarzem generalnym ONZ po tragedii w Srebrenicy czy listy od polityków i przedstawicieli Kościoła) oraz wspomnienia o ludziach bliskich Mazowieckiemu, ważnych dla tego okresu. Autor kieruje swoją książkę do czytelników, którzy w polityce chcą widzieć coś głębszego i którzy od polityków oczekują postawy służby. Czytelnicy dostają do ręki ważne świadectwo czasu.

Konferencja prasowa z Tadeuszem Mazowieckim:

Promocja książki:

Debata odbyła się w czwartek, 29 listopada 2012, godz. 19.00
Uniwersytet Warszawski, Aula Starej Biblioteki
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 Warszawa

Źródło: Prószyński MediaDodaj komentarz